Ekibimiz

Bahar Keskin den Doelder

Kurucu ve Müdür
bahar@3psustainability.com.tr


Sürdürülebilir kalkınma alanındaki uluslararası kariyerine 1995’te ODTÜ bünyesinde kıyı alanları yönetimi üzerine kurulu bir uluslararası sivil toplum örgütünde program koordinatörü olarak başladı. İsveç’te IIIEE, Lund Üniversitesi’nde araştırmacı olarak çalışırken internet bazlı bir sürdürülebilirlik eğitimi geliştirdi ve 2001'de temiz üretim üzerine düzenlenen uluslararası konferansın yöneticiliğini yaptı. Hollanda merkezli BECO Group Sürdürülebilirlik Danışmanlığı (şu anda EY bünyesinde) şirketinde yedi yıl kıdemli sürdürülebilirlik danışmanı olarak çalıştı. 2009-2014 yılları arasında CSR Consulting Turkey’nin kurucu ortağı olarak kurumsal müşterilere verdiği hizmeti 3P Sustainability Consulting bünyesinde devam ettirmekte.

Türkiye'de danışmanlık hizmeti verdiği kurumlar arasında AFD, Akbank, Akenerji, Akkök Holding, Arçelik, Coca-Cola İçecek, Çelebi, DeFacto, EBRD, Havaş, Unilever Türkiye, Tchibo, Vestel Beyaz Eşya, Vodafone Türkiye ve Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosluğu gelmektedir.

Eğitim: Lisans eğitimini ODTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. İsveç Lund Üniversitesi’ne bağlı IIIEE’den (International Institute for Industrial Environmental Economics) Çevre Yönetimi ve Politikaları dalında Yüksek Lisans derecesi aldı.

Referanslar
Yurt dışında danışmanlık desteği verdiği şirketler arasında; BP, H&M, TNT Post, Posco Steel, Rabobank Group yer alıyor.